SMD Hakkında

SMD Mühendislik, her geçen gün çalışma alanını, hizmet kalitesini, ürün yelpazesini ve müşteri portföyünü sizlerin de desteği ile genişletmekte ve müşteri memnuniyetini vazgeçilmezler arasında, ilk sıraya koymaktadır.

İletişim Bilgileri

FLOWMETERS AKIŞ

Elektromanyetik

İletken sıvı ve hamurlar için hacimsel debi ölçümünde kullanılan elektromanyetik debimetreler, farklı astar ve elektrot malzemesi seçim şansı ile esneklik; çeşitli ürün aile ve tasarımları ile Su, Atık su, Asit, Çamur, Kağıt Hamuru ve benzeri uygulamalarda %0.4 gibi yüksek bir hassasiyet ile güvenilir bir ölçüm sağlar.

Coriolis (Kütlesel)

Sıvıların iletkenlik, yoğunluk ve sıcaklık gibi değerlerinden bağımsız olarak ölçüm yapabilen Coriolis tipi kütlesel akış ölçerler, sıvıların kütlesel debi değerlerini titreşim ve boru gerilmelerinden etkilenmeden %0.1 hassasiyet ile ölçer. Genel olarak Petrol ve Kimya endüstrilerinde tercih edilen bu debimetreler ile Yoğunluk, Hacimsel debi ve Konsantrasyon ölçümleri de gerçekleştirilebilir.

Vortex / Swril

Sıvı, gaz ve buhar uygulamalarında hacimsel debi ölçümü için kullanılan Vortex/Swirl tipi debimetreler, hatta oluşan kirlenme ve birikintilerden etkilenmeyerek güvenilir bir ölçüm sunar. Dahili sıcaklık ölçümü opsiyonu ile Doymuş Buhar uygulamalarında doğrudan kütlesel debi ölçümü gerçekleştirebilen bu debimetreler, sıvılarda %0,75 gaz ve buharda ise %1 hassasiyet ile ölçüm gerçekleştirir iken, çok daha kısa bir düz hat mesafesine ihtiyaç duyan Swirl tipi debimetlerde hassasiyet değeri %0,5’dir.

Termal

Kuru gaz uygulamalarında ölçüm yapan Termal Kütlesel Debimetreler, herhangi bir basınç ya da sıcaklık kompanzasyonu gerektirmeksizin Kütlesel ya da Normalize edilmiş Hacimsel debi değerini %0.1 hassasiyet ile ölçer. Genellikle Biogaz, Hidrojen, Oksijen ve benzeri gazların debi ölçümlerinde kullanılan bu debimetreler, çok düşük basınç ve debi değerine sahip hatlarda da ölçüm yapabildiği gibi yalnızca 0,5 saniyelik bir tepki süresine sahiptir.

Değişken Alan

Değişken alan debi ölçümü, düşük debilere sahip sıvı, gaz ve buhar akışlarının ölçümünde kullanılan klasik ve kanıtlanmış bir yöntemdir. Düşük maliyete sahip bu debimetreler, Cam ve Metal tüp ölçüm tüpleri ile harici bir güç gerektirmeksizin lokal debi gösterimi sağlar.


Sosyal Hesaplarımız